Rozhovor s Markem Gutem

BaSys CS, s.r.o. je přední mezinárodní distribuční společnost v oblasti elektroniky. Zaměřuje se na sofistikované audiovizuální produkty pro domácí zábavu i profesionální použití, produkty do automobilů.

Společnost BaSys CS, s.r.o. se do segmentu chytrých domácností začleňuje především oblastí špičkové AV techniky, návrhy a realizací ozvučení prostorů a komplexní realizací privátních kin – tedy skutečného domácího kinosálu. Je oficiálním dovozcem produktů světoznámých značek společností Pioneer, Bose, LOEWE, Marantz, Cabasse, ELAC, Monster Cable a Neutrik, které mohou být ovládány prostřednictvím aplikací nebo také začleněny do systému řízení inteligentních domů.

Na audio / video zařízení se zaměřujete již několik let, propracovali jste se k výhradní distribuci světoznámých, prestižních značek, můžete stručně shrnout vývoj vaší společnosti?

prodejny_BaSysSpolečnost BaSys byla založena v roce 1990. Na počátku se jednalo o dovoz značek Pioneer a BOSE. Později byla distribuce rozšiřována o značky další, které doplňují prestižní portfolio luxusní elektroniky dovážené společností BaSys, a vzájemně se doplňují.

Společnost BaSys se rozhodla v roce 2000 vybudovat svoji vlastní síť reprezentačních prodejen basys.net. Tyto prodejny, které se především zaměřují na prodej společností dovážených značek, od svého počátku nabízely klientovi celková řešení pro vybavení nemovitostí kvalitní značkovou elektronikou. Samozřejmostí jsou veškeré služby od projektu až po instalaci.

realizace_BaSys1Co je klíčové pro úspěšnou realizaci Vašich projektů a jaké typy realizací děláte nejčastěji?

Klíčovým faktorem pro úspěšné realizace je dostatečná příprava před samotnou realizací.

Je pro nás mnohdy nutné, aby nás klient oslovil včas a my byli schopní realizovat projekt a o celou zakázku se starat od samotného začátku stavby. Nejčastěji realizujeme multiroom ozvučení a Privátní kinosály.

projekty-kina_projektovaniCo bylo prvním a hlavním impulzem k rozšíření Vašich služeb v oblasti privátních kinosálů? Jaké jsou podmínky pro realizaci privátního kina? 

Privátní kinosály realizujeme více než čtyři roky. Hlavní impulz byla naše snaha neustále se přizpůsobovat trhu a zdokonalovat naše služby.

Privátní kino jsme schopni realizovat i v klasickém obývacím prostoru, nutná je možnost akustické úpravy. Samozřejmě ideální je místnost, která může být použita pouze jako Privátní kinosál, rozměry této místnosti nejsou pevně dány.

Minimální prostor, který doporučujeme je 16 m2. Nejčastěji rozšířené privátní kinosály mají od 24 do 40 m2. Privátní kino je v domě používáno často jako místnost víceúčelová.

realizace_BaSys_kina1Co Vás osobně nejvíce na privátním kinu zaujalo?

Prodáváme nejenom produkty, ale hlavně zábavu a emoce.

Privátní kino je o kvalitním zvuku a velké promítací ploše. Při použití kvalitních produktů v návaznosti na inteligentní řízení na mne naše privátní kina působí jako dětský sen.

Někdy si při dokončení kina říkám, že to již nemůže hrát lépe.

Je možné dopátrat, kde vznikl první kinosál, co bylo motivem, proč vznik kinosálů? 

První kino vzniklo kolem roku 1890 ve Francii. Motiv vzniku kinosálu a celkový rozvoj kinematografie byl samozřejmě dán vývojem jednotlivých technologii a hlavně potřebou lidí se bavit. První hudba v kinech byla živá a častokrát se jednalo o doprovod pouze na klavír.

Naše kina jsou vybavena ozvučením DOLBY ATMOS, kdy používáme 9 reproduktorů a dva basové moduly. Jedná se opravdu o jedinečný zážitek, z nynějšího pohledu nesrovnatelný co se týče kvality obrazu a zvuku s rokem 1890.

Děkujeme Vám za rozhovor.